Szkolne Koło PTTK

Opiekunkami Koła są panie: Małgorzata Rabiai i Monika Brzezińska, a liczy ono 22 członków. Uczniowie uczestniczą we wszystkich rajdach organizowanych przez  pabianicki oddział PTTK, bez względu na pogodę czy dystans do przebycia. Chętnie zdobywają wiedzę o regionie, jego przyrodzie i historii. Często również mogą pochwalić się osiągnięciami w zakresie zdobywania sprawności oraz w konkursach na tematy związane z danym rajdem, co jest tym bardziej godne podziwu z uwagi na fakt, iż uczestnicy naszego Koła rywalizują z grupami uczniów ze szkół masowych i bez jakiejkolwiek taryfy ulgowej.

Współpraca z PTTK jest wieloletnia. Bierzemy udział w takich rajdach, jak:

• Rajd Pieszy „Szlakiem bitwy pabianickiej – 7 września 1939r.”  – trasa z Pabianic do Ksawerowa
  • Gwiazdkowy Rajd Pieszytrasa: Pabianice - Czyżeminek
  • Karnawałowy Rajd Pieszy z Mikołajem, po Gminie Dłutów
  • Zimowy Rajd Pieszy PTTK – trasa: Pabianice – Wymysłów Francuski – Pabianice
  • Rajd Pieszy „Śladami gen. Arkuszyńskiego” – trasa: Pabianice – Ksawerów
  • Rajd Pieszy „Operacja Łódzka 1914” – trasa: Piątkowisko – Wymysłów Francuski – Pabianice
  • Pieszy Rajd Powiatowy "Powiatowe wędrowanie wzdłuż rzeki Dobrzynki" - trasa: Pabianice - Szynkielew - Pabianice
  • Rajd Integracyjny "Burego Misia"
  • Rajd im. Kamyka

Hilliger Media Shop
Template "schoolnerdfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)